پخش مویرگی چیست؟ هدف، اهمیت و فواید پخش مویرگی

یکی از موضوعات مهم برای موفقیت در فروش انواع محصولات، تسلط کافی به روش های بروز و مدرن فروش می باشد. حتما همه ی شما در سال های اخیر نام روشی به نام سیستم پخش مویرگی را شنیده اید اما ممکن است اطلاعات کافی در رابطه با این روش را نداشته باشید. از همین رو لازم است در این بخش به سوال پخش مویرگی چیست پاسخ داده شود. پاسخ به این سوال و تعریف پخش مویرگی از آن جهت حائز اهمیت می باشد که عملیات فروش و در واقع پخش مویرگی در صنایع مهمی همچون صنایع غذایی و دارویی به عنوان یک بخش حیاتی از چرخه تجاری و اقتصادی محسوب می شود.

به طور جزئی در پاسخ به سوال پخش مویرگی چیست باید گفت: شرکت پخش محصول، بخش بندی بازار را در نظر نگرفته و تمام محصولات خود را به همه ی بازار های هدف توزیع می کند. در واقع هدف اصلی در توزیع مویرگی محصول این است که محصولات تولیدی در همه جا و در هر لحظه در دسترس باشند و به این ترتیب امکان را برای جذب خریداران بیشتر مهیا کنند.

هدف از پخش مویرگی

برای این که بتوان به پاسخ روشن تری در رابطه با سوال پخش مویرگی چیست و تعریف پخش مویرگی دست یافت لازم است به بررسی هدف این روش فروش پرداخت. در واقع هدف از پخش مویرگی را می توان تحت پوشش قرار دادن همه ی بخش های بازار های هدف با استفاده از مکان های فروش در دسترس بیان کرد.

معمولا این روش زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که محصول مورد نظر بیشترین مصرف را در بازار داشته باشد و برند های مختلفی اقدام به عرضه محصول مورد نظر نمایند. به همین دلیل اگر مشتری محصول برند شما را خریداری نکند، قطعا محصول برند دیگری را خریداری خواهد کرد. پس مهم ترین هدف این روش را می توان توزیع گسترده محصولات در بازار بیان کرد.

هدف از پخش مویرگی

فواید پخش مویرگی

از جمله فواید روش پخش مویرگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • طبیعی است که هر چه میزان توزیع محصول شما گسترده تر باشد، محصولات بیشتری خواهید فروخت و در نتیجه درآمد شما نیز افزایش خواهد یافت. از طرفی، تولیدکنندگان درآمد خود را در گرو توزیع بیشتر محصولاتشان در فروشگاه ها می دانند. چون هر چه یک محصول بیشتر در فروشگاه ها دیده شود، فروش بیشتری خواهد داشت.
  • یکی از مهم ترین فواید پخش مویرگی آگاهی و شناخت از محصول می باشد. وقتی که محصول برند شما در همه ی فروشگاه های شهر در دسترس باشد، اعتماد مشتری نسبت به محصول افزایش یافته و در واقع محصول شما به عنوان یک برند معتبر شناخته می شود.
  • نکته ای که در رابطه با خرید محصول وجود دارد این است که اگر مشتری ببیند که برند مورد نظر و معروف در بازار موجود نمی باشد، اقدام به خرید برندی که کمتر شناخته شده است می کند. بنابراین خرید بدون برنامه می تواند در میزان درآمد تاثیرگذار باشد.
  • فروشندگان هم می توانند از پخش مویرگی سود مناسبی به دست آورند. علت این موضوع را می توان این گونه توضیح داد که پخش مویرگی حق انتخاب را افزایش داده و مشتری می تواند ارتباط بیشتری با صاحب فروشگاه برقرار کرده و خرید خود را از فروشگاه مورد نظر انجام دهد.
  • در رابطه با اهمیت پخش مویرگی همین بس که می تواند سود زیادی را نصیب تولیدکنندگان محصول کند. در واقع اولین کسی که می تواند از پخش مویرگی سود زیادی ببرد، تولیدکنندگان می باشند. در واقع پخش مویرگی باعث می شود که شرکت شهرت زیادی به دست آورده و درآمد آن روز به روز افزایش یابد.
فواید پخش مویرگی

ضرورت استفاده از نرم افزار پخش مویرگی

امروزه نرم افزار ها توانسته اند نقش مهمی در همه ی بخش های زندگی ما ایفا کنند و در واقع استفاده از نرم افزار های گوناگون انجام کارها را با سهولت بیشتری رو به رو کرده اند. هنگامی که یک روش نوین با فناوری های بروز همراه شود می تواند تاثیر دو چندانی بر روند کار داشته باشد.

در رابطه با ضرورت استفاده از نرم افزار در سیستم پخش مویرگی باید گفت: همان طور که می دانید یکی از مشکلات اساسی شرکت های فعال در پخش محصولات، تصور اشتباه در رابطه با روند پخش می باشد. این موضوع باعث می شود تا شرکت ها در مسیری اشتباه قدم بگذارند و هر چه تلاش شرکت بیشتر شود چیزی جز افزایش هزینه ها را برای آن در پی نخواهد داشت. بنابراین نیاز به استفاده از یک سیستم یکپارچه برای ایجاد مدیریت صحیح این فرآیند می باشد.

در ایـن راستا شرکت پیشگامان نرم افزارهای هوشمند با در نظرگرفتن تمامی نیازهای فــوق تـوانستـه اسـت نـرم افـزاری جامع تولید نماید تا بـهـره وری را بــه بالاترین سطح ارتقاءدهد.

مشخصات این نرم افزار را در صفحه نرم افزار پخش مویرگی می توانید مشاهده نمایید.

برخی از قابلیتهای نرم افزار :

  • بهره گیری از سفارش گیری آنلاین و آفلاین
  • صدور لیست خروجی پخش و تهیه گزارشات مربوطه
  • رویت حرکت ویزیتور در سرور مرکزی توسط نقشه آنلاین
  • امکان طراحی و تهیه همزمان 5 نوع چاپ متفاوت در محیط های بازرگانی و انبار
  • …..
5/5 - (1 امتیاز)